Државно првенство на Македонија -хронометар –23.06. 2018

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1

Андреј ПЕТРОВСКИ Вело-М 30:33.19

2

Никола ЛЕВКОВ Вело-М 31:07.86

3

Ѓорѓи ПОПСТЕФАНОВ Енерџи 31:57.39

4

Јане ТРИФУНОВСКИ Енерџи 32:09.72

5

Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 32:15.19

6

Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал 32:23.53

7

Стефан ПЕТРОВСКИ Вело-М 32:51.38

8

Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 32:53.11

9

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 33:20.34

10

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 33:51.51

11

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 34:01.19

12

Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи 34:19.87

13

Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 34:36.19

14

Кирил МАРКОВСКИ Вело-М 35:20.77

15

Марко БАТИЌ Мадал бал 35:39.96

16

Благоја ПЕТРОВСКИ Енерџи 37:26.10

17

Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 39:18.71

DNS

Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи  

DNS

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М  

DNS

Христијан ЃЕОРЃИЕВСКИ Мадал бал  
                                                            ЈУНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
       1 Александар ЧАВЛЕСКИ Енерџи 34:23.73
       2 Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадал бал 35:11.86
       3 Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 36:10.75
       4 Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 36:34.22
       5 Славе КОЧОВСКИ Мадал бал 39:35.87
       6 Јовица САЗДОВ МВК Велес 43:34.19
    DNS Виктор КУЗМАНОВСКИ Спид бајк  
                                               КАДЕТИ
пласман име и презиме клуб време

1

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 19:30.22

2

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадал бал 20:05.82

3

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадал бал 20:52.87

4

Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 22:14.56

5

Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин 23:11.18

DNS

Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес  

DNS

Јован НАСТОВ МВК Велес  
                                                      У-15
пласман име и презиме клуб време

1

Даим МУХАРЕМИ Адреналин 17:13.25

2

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 18.28.54

3

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 18.39.37

4

Дарко ДИМОВСКИ МВК Велес 19:29.76

5

Александар ТРАЈКОВ МВКВелес 19.52.57

6

Воислав ЛАЗАРЕВСКИ 15 МАЈ 21:34.34

DNS

Ардиан ЈУСУФИ 15 Мај  
                                                      У-13
пласман име и презиме клуб време

1

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 3:52.54

2

Андреј МАЏОСКИ Илинден 4:03.92

3

Бојан РИСТОВ МВК Велес 4:24.49

4

Убејда ДЕВА Адреналин 4:25.14

5

Милош  АЛЕКСОВСКИ Вело-М 4:34.63

6

Христијан АТАНАСОВСКИ 15 МАЈ 4:49.16
                                                           МАСТЕРС
пласман име и презиме клуб време

1

Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 32:01.28

2

Златко ГЕЦОСКИ Илинден 32:07.52

3

Дејан  НОВКОВСКИ Енерџи 33:59.03

4

Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 34:27.58

5

Дејан МИТОВ Струмица 34:28.94

6

Дејан ЏИНГАРСКИ Струмица 35:36.90

7

Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 МАЈ 36:02.06

8

Дарко БЛАЖЕВСКИ Енерџи 39:23.77

DNS

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М  

DNS

Владимир МИКИЧ Енерџи  
                                                                 ЖЕНИ
пласман име и презиме клуб време

1

Анета АНТОВСКА Оксижен 21:31.77

2

Илина ПОПОВА Енерџи 21:57.29

3

Цвета КУШОВСКА 15 Мај 23:39.42

LOGO VMF1