Пласман Апсолутна категорија Државно ридско првенство на Македонија

Пласман                Презиме и име Клуб        Време               Категорија

 

    1 Никола ЛЕВКОВ Вело-М 37:42 Сениор
    2 Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 38:23 Сениор
    3 Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 38:34 Мастерс
    4 Благоја ПЕРУНОВСКИ Мадал бал 38:58 Сениор
    5 Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 39:14 Сениор
    6 Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадал бал 39:40 Кадет
    7 Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 39:42 Сениор
    8 Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 39:54 Сениор
    9 Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 40:20 Сениор
   10 Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 40:37 Јуниор
   11 Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи 40:48 Сениор
   12 Никола ЃУКИЌ Вело-М 41:00 Сениор
   13 Златко ГЕЦОСКИ Илинден 41:02 Мастерс
   14 Дејан  НОВКОВСКИ Енерџи 41:02 Мастерс
   15 Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 41:16 Кадет
   16 Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал 42:26 Сениор
   17 Александар ЧАВЛЕСКИ Енерџи 42:26 Јуниор
   18 Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 42:51 Сениор
   19 Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадал бал 43:02 Кадет
   20 Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 43:43 Мастерс
   21 Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 44:01 Сениор
   22 Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 44:16 У-15
   23 Славе КОЧОВСКИ Мадал бал 44:29 Јуниор
   24 Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 44:38 Сениор
   25 Александар ГАРАЧА Мадал бал 44:45 Сениор
   26 Христијан ЃЕОРЃИЕВСКИ Мадал бал 44:52 Сениор
   27 Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 45:02 Јуниор
   28 Владимир МИКИЧ Енерџи 45:30 Мастерс
   29 Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 45:53 Сениор
   30 Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 46:16 Жени
   31 Илина ПОПОВА Енерџи 46:29 Жени
   32 Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 46:55 У-15
   33 Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 46:59 У-13
   34 Цвета КУШОВСКА 15 Мај 49:19 Жени
   35 Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадал бал 49:35 Јуниор
   36 Виктор КУЗМАНОВСКИ Спид бајк 50:18 Јуниор
   37 Даим МУХАРЕМИ Адреналин 51:08 У-15
   38 Јовица САЗДОВ МВК Велес 52:14 Јуниор
   39 Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 54:29 Кадет
   40 Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин 58:17 Кадет
   41 Александар РИСТЕВСКИ 15 Мај 58:26 Сениор
   42 Александар ТРАЈКОВ МВКВелес 58:59 У-15
   43 Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес 1:01:46 Кадет
   44 Андреј МАЏОСКИ Илинден 1:03:00 У-13
    45 Бојан РИСТОВ МВК Велес 1:06:30 У-13
    46 Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 1:08:00 У-15
    47 Убејда ДЕВА Адреналин 1:12:18 У-13