Ранг – листа –Државно хронометар првенство на Македонија –24.06. 2017

                                                СЕНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Левент РИФАТ Адреналин 40+25=65 65

2.

Никола ЃУКИЌ Вело-М 50+10=60 60

3.

Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 14+20=34 34

4.

Никола ЛЕФКОВ Вело-М 23+8=31 31

5.

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 14+7=21 21

6.

Горан КУЗМАНОВСКИ Енерџи 15+0=15 15

7.

Јане ТРИФУНОВСКИ Енерџи 0+15=15 15

8.

Благоја ПЕРУНОВСКИ Мадал бал 13+0=13 13

9.

Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 10+0=10 10

10.

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 3+4=7 7

11.

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 4+3=7 7

12.

Стефан ПЕТРОВСКИ Вело-М 0+6=6 6

13.

Денис КОЛЕВСКИ Вело-М 6+0=6 6

14.

Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 6+0=6 6

15.

Бојан ВЕЛИЧКОВСКИ Мадал бал 0+5=5 5

16.

Столе ЗДРАВКОВ Охсижен 5+0=5 5

17.

Михаил ТАСЕВСКИ Оксижен 3+0=3 3
                                                ЈУНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 50+25=75 75

2.

Лео КРАЛЕВСКИ Охсижен 40+20=60 60

3.

Јовица САЗДОВ МВК Велес 17+10=27 27

4.

Милош МИЛЕВСКИ Вело-М 10+15=25 25

5.

Славе КОЧОВСКИ Мадел бал 23+0=23 23

6.

Александар ЧАВЛЕСКИ Мадел бал 15+0=15 15

7.

Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадел бал 6+0=6 6
                                                  КАДЕТИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 50+25=75 75

2.

Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 35+20=55 55

3.

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадел бал 25+10=35 35

4.

Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 20+15=35 35

5.

Лазар ПЕТРОВИЌ Охсижен 10+0=10 10

6.

Јован НАСТОВ МВК Велес 15+8=23 23

7.

Кристијан МАКСИМОВСКИ Вело-М 15+7=22 22

8.

Ангел РАЈЧИНОСКИ Илинден 6+0=6 6
                                                           У-15

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Тео ВРОНДОЛИЕВ Мадел бал 50+20=70 70

2.

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 40+25=65 65

3.

Лео ПАНОВСКИ МВК Велес 30+7=37 37

4.

Андреј ТАНУШЕВСКИ Енерџи 10+10=20 20

5.

Војдан ТОДОРОВ Енерџи 8+8=16 16

6.

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 0+15=15 15

7.

Ефстатиос СТАМАТИУ Енерџи 7+0=7 7

8.

Ардиан ЈУСУФИ 15 Мај 0+6=6 6
                                                       У-13

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Филип ПЕТРЕСКИ Илинден 50+6=56 56

2.

Андреј МАЏОСКИ Илинден 15+25=40 40

3.

Бојан РИСТОВ МВК Велес 20+7=27 27

4.

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 0+20=20 20

5.

Убејда ДЕВА Адреналин 10+10=20 20

6.

Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 0+15=15 15

7.

Мухамед АРДА АРУЧ Адреналин 8+0=8 8

8.

Владо ПАЦКОВСКИ Вело-М 0+8=8 8

МАСТЕРС

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 50+25=75 75

2.

Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 28+15=43 43

3.

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М 25+7=32 32

4.

Дејан МИТОВ Струмица 6+20=26 26

5.

Златко ГЕЦОСКИ Илинден 20+0=20 20

6.

Дејан НОВКОВСКИ Енерџи 15+0=15 15

7.

Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 Мај 5+10=15 15

8.

Васко ПУПУНЧЕВСКИ 15 Мај 4+5=9 9

9.

Дејан ЏИНГАРСКИ Струмица 0+8=8 8

10.

Љубиша КОНДЕВ Енерџи 7+0=7 7

11.

Деан ТОДОРОВ Енерџи 0+6=6 6

ЖЕНИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 50+20=70 70

2.

Анета АНТОВСКА Оксижен 40+25=65 65

3.

Андреа БУДИМОВСКА Енерџи 20+15=35 35

4.

Катерина НИКОЛОВСКА Енерџи 30+0=30 30

 ЕКИПНО

ПЛАСМАН КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

ВК Вело-М 144+68=212 212

2.

МВК Велес 132+68=200 200

3.

ВК Мадал бал 86+18=104 104

4.

ВК Оксижен 58+20=78 78

5.

ВК Енерџи 39+35=74 74

6.

ВК Адреналин 40+25=65 65

7.

ВК Спид бајк 35+20=55 55

8.

ВК Цикло-спорт 3+4=7 7

9.

ВК Илинден 6+0=6 6