Ранг листа – Друмски велосипедизам 07.05.2018

                                                СЕНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Никола  ЛЕФКОВ Вело-М 25+25=50 50
2. Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 20+20=40 40
3. Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 10+10=20 20
4. Никола ЃУКИЌ Вело-М 15+4=19 19
5. Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 8+8=16 16
6. Благоја ПЕРУНОВСКИ Мадал бал 0+15=15 15
7. Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 6+7=13 13
8. Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи 7+5=12 12
9. Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 5+6=11 11
10. Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал 3+3=6 6
11. Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 0+4=4 4
                                                ЈУНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 15+25=40 40

2.

Александар ЧАВЛЕСКИ Енерџи 20+20=40 40

3.

Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 25+10=35 35

4.

Славе КОЧОВСКИ Мадел бал 10+15=25 25

5.

Јовица САЗДОВ МВК Велес 8+6=14 14

6.

Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадел бал 0+8=8 8

7.

Виктор КУЗМАНОВСКИ Спид бајк 0+7=7 7
                                                  КАДЕТИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадел бал 25+25=50 50

2.

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 20+20=40 40

3.

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадел бал 15+15=30 30

4.

Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 10+10=20 20

5.

Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин 8+8=16 16

6.

Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес 0+7=7 7
                                                           У-15

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 25+25=50 50

2.

Даим МУХАРЕМИ Адреналин 20+15=35 35

3.

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 10+20=30 30

4.

Александар ТРАЈКОВ МВК Велес 7+10=17 17

5.

Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 8+8=16 16

6.

Дарко ДИМОВСКИ МВК Велес 15+0=15 15
                                                       У-13

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 20+25=45 45

2.

Андреј МАЏОСКИ Илинден 25+20=45 45

3.

Убејда ДЕВА Адреналин 15+10=25 25

4.

Бојан РИСТОВ МВК Велес 0+15=15 15

5.

Милош АЛЕКСОВСКИ Вело-М 10+0=10 10

МАСТЕРС

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Златко ГЕЦОСКИ Илинден 25+20=45 45
2. Дејан НОВКОВСКИ Енерџи 15+15=30 30
3. Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 20+10=30 30
4. Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 0+25=25 25
5. Владимир МИКИЧ Енерџи 0+8=8 8

ЖЕНИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Илина ПОПОВА Енерџи 25+20=45 45
2. Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 0+25=25 25
3. Мартина НИКОЛОВСКА 15 Мај 20+0=20 20
4. Цвета КУШОВСКА 15 Мај 0+15=15 15

 ЕКИПНО

ПЛАСМАН КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. ВК Вело-М 60+60=120 120
2. ВК Мадал бал 57+81=138 138
3. ВК Енерџи 57+55=112 112
4. МВК Велес 52+58=110 110
5. ВК Спид бајк 25+17=42 242
6. ВК Адреналин 8+8=16 16

ЕКИПНО У-15, У-13

ПЛАСМАН КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

МВК Велес 52+70=122 122

2.

ВК Адреналин 43+33=76 76

3.

ВК Спид бајк 25+25=50 50

4.

ВК Илинден 25+20=45 45

5.

Вело-М 10+0=10 10

LOGO VMF1