Ранг листа – Друмски велосипедизам -23.06. 2018

                                                СЕНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Никола  ЛЕФКОВ Вело-М 50+20=70 70
2. Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 40+0=40 40
3. Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 20+8=28 28
4. Андреј ПЕТРОВСКИ Вело-М 0+25=25 25
5. Никола ЃУКИЌ Вело-М 19+0=19 19
6. Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 16+0=16 16
7. Ѓорѓи ПОПСТЕФАНОВ Енерџи 0+15=15 15
8. Благоја ПЕРУНОВСКИ Мадал бал 15+0=15 15
9. Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 13+0=13 13
10. Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал 6+7=13 13
11. Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи 12+0=12 12
12. Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 11+0=11 11
13. Јане ТРИФУНОВСКИ Енерџи 0+10=10 10
14. Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 4+5=9 9
15. Стефан ПЕТРОВСКИ Вело-М 0+6=6 6
16. Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 0+4=4 4
17. Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 0+3=3 3
                                                ЈУНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Александар ЧАВЛЕСКИ Енерџи 40+25=65 65

2.

Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 40+10=50 50

3.

Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 35+15=50 50

4.

Славе КОЧОВСКИ Мадел бал 25+8=33 33

5.

Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадел бал 8+20=28 28

6.

Јовица САЗДОВ МВК Велес 14+7=21 21

7.

Виктор КУЗМАНОВСКИ Спид бајк 7+0=7 7
                                                  КАДЕТИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадел бал 50+20=70 70

2.

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 40+25=65 65

3.

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадел бал 30+15=45 45

4.

Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 20+10=30 30

5.

Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин 16+8=24 24

6.

Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес 7+0=7 7
                                                           У-15

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 50+15=65 65

2.

Даим МУХАРЕМИ Адреналин 35+25=60 60

3.

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 30+20=50 50

4.

Дарко ДИМОВСКИ МВК Велес 15+10=25 25

5.

Александар ТРАЈКОВ МВК Велес 17+8=25 25

6.

Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 16+0=16 16

7.

Воислав ЛАЗАРЕВСКИ 15 МАЈ 0+7=7 7
                                                       У-13

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 45+25=70 70

2.

Андреј МАЏОСКИ Илинден 45+20=65 65

3.

Убејда ДЕВА Адреналин 25+10=35 35

4.

Бојан РИСТОВ МВК Велес 15+15=30 30

5.

Милош АЛЕКСОВСКИ Вело-М 10+8=18 18

6.

Христијан АТАНАСОВСКИ 15 МАЈ 0+7=7 7

МАСТЕРС

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Златко ГЕЦОСКИ Илинден 45+20=65 65
2. Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 25+25=50 50
3. Дејан НОВКОВСКИ Енерџи 30+15=45 45
4. Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 30+10=40 40
5. Владимир МИКИЧ Енерџи 8+0=8 8
6. Дејан МИТОВ Струмица 0+8=8 8
7. Дејан ЏИНГАРСКИ Струмица 0+7=7 7
8. Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 МАЈ 0+6=6 6
9. Дарко БЛАЖЕВСКИ Енерџи 0+5=5 5

ЖЕНИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Илина ПОПОВА Енерџи 45+20=65 65
2. Цвета КУШОВСКА 15 Мај 15+15=30 30
3. Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 25+0=25 25
4. Анета АНТОВСКА Оксижен 0+25=25 25
5. Мартина НИКОЛОВСКА 15 Мај 20+0=20 20

 ЕКИПНО

ПЛАСМАН КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. ВК Мадал бал 138+78=216 216
2. ВК Вело-М 120+61=181 181
3. ВК Енерџи 112+58=170 170
4. МВК Велес 110+42=152 152
5. ВК Спид бајк 42+15=57 57
6. ВК Адреналин 16+8=24 24
7. ВК Цикло спорт 0+4=4 4

ЕКИПНО У-15, У-13

ПЛАСМАН КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

МВК Велес 122+78=200 200

2.

ВК Адреналин 76+35=111 111

3.

ВК Спид бајк 50+15=65 65

4.

ВК Илинден 45+20=65 65

5.

Вело-М 10+8=18 18

6.

15 МАЈ 0+14=14 14

LOGO VMF1