Ранг листа – Друмски велосипедизам – 24.06.2018

                                                СЕНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Никола  ЛЕФКОВ Вело-М 70+20=90 90
2. Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 40+15=55 55
3. Андреј ПЕТРОВСКИ Вело-М 25+25=50 50
4. Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 20+8=28 28
5. Ѓорѓи ПОПСТЕФАНОВ Енерџи 15+8=23 23
6. Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 16+5=21 21
7. Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 13+6=19 19
8. Никола ЃУКИЌ Вело-М 19+0=19 19
9. Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи 12+7=19 19
10. Стефан ПЕТРОВСКИ Вело-М 6+10=16 16
11. Благоја ПЕРУНОВСКИ Мадал бал 15+0=15 15
12. Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал 13+0=13 13
13. Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 11+0=11 11
14. Јане ТРИФУНОВСКИ Енерџи 10+0=10 10
15. Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 9+0=9 9
16. Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 3+3=6 6
17. Кирил МАРКОВСКИ Вело-М 0+4=4 4
18. Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 4+0=4 4
                                                ЈУНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Александар ЧАВЛЕСКИ Енерџи 65+25=90 90

2.

Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 50+20=70 70

3.

Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 50+15=65 65

4.

Славе КОЧОВСКИ Мадел бал 33+10=43 43

5.

Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадел бал 28+8=36 36

6.

Јовица САЗДОВ МВК Велес 21+0=21 21

7.

Виктор КУЗМАНОВСКИ Спид бајк 7+0=7 7
                                                  КАДЕТИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 65+25=90 90

2.

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадел бал 70+20=90 90

3.

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадел бал 45+15=60 60

4.

Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 30+10=40 40

5.

Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин 24+8=32 32

6.

Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес 7+0=7 7
                                                           У-15

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 65+20=85 85

2.

Даим МУХАРЕМИ Адреналин 60+10=70 70

3.

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 50+15=65 65

4.

Дарко ДИМОВСКИ МВК Велес 25+25=50 50

5.

Александар ТРАЈКОВ МВК Велес 25+8=33 33

6.

Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 16+0=16 16

7.

Воислав ЛАЗАРЕВСКИ 15 МАЈ 7+0=7 7
                                                       У-13

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 70+25=95 95

2.

Андреј МАЏОСКИ Илинден 65+20=85 85

3.

Бојан РИСТОВ МВК Велес 30+15=45 45

4.

Убејда ДЕВА Адреналин 35+8=43 43

5.

Милош АЛЕКСОВСКИ Вело-М 18+10=28 28

6.

Христијан АТАНАСОВСКИ 15 МАЈ 7+0=7 7

МАСТЕРС

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Златко ГЕЦОСКИ Илинден 65+20=85 85
2. Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 50+25=75 75
3. Дејан НОВКОВСКИ Енерџи 45+0=45 45
4. Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 40+10=50 50
5. Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М 0+15=15 15
6. Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 МАЈ 6+8=14 14
7. Владимир МИКИЧ Енерџи 8+0=8 8
8. Дејан МИТОВ Струмица 8+0=8 8
9. Дејан ЏИНГАРСКИ Струмица 7+0=7 7
10. Дарко БЛАЖЕВСКИ Енерџи 5+0=5 5

ЖЕНИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Илина ПОПОВА Енерџи 65+25=90 90
2. Цвета КУШОВСКА 15 Мај 30+0=30 30
3. Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 25+0=25 25
4. Анета АНТОВСКА Оксижен 25+0=25 25
5. Мартина НИКОЛОВСКА 15 Мај 20+0=20 20

ЕКИПНО

ПЛАСМАН КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. ВК Мадал бал 216+56=272 272
2. ВК Вело-М 181+79=260 260
3. ВК Енерџи 170+55=225 225
4. МВК Велес 152+46=198 198
5. ВК Спид бајк 57+15=72 72
6. ВК Адреналин 24+8=32 32
7. ВК Цикло спорт 4+0=4 4

ЕКИПНО У-15, У-13

ПЛАСМАН КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

МВК Велес 200+88=288 288

2.

ВК Адреналин 111+18=129 129

3.

ВК Спид бајк 65+20=85 85

4.

ВК Илинден 65+20=85 85

5.

Вело-М 18+10=28 28

6.

15 МАЈ 14+0=14 14

LOGO VMF1