Ранг – листа 10.05. 2017

СЕНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Никола ЃУКИЌ Вело-М 25+25=50 50

2.

Левент РИФАТ Адреналин 20+20=40 40

3.

Никола ЛЕФКОВ Вело-М 15+8=23 23

4.

Горан КУЗМАНОВСКИ Енерџи 0+15=15 15

5.

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 10+4=14 14

6.

Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 7+7=14 14

7.

Благоја ПЕРУНОВСКИ Мадал бал 8+5=13 13

8.

Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 0+10=10 10

9.

Денис КОЛЕВСКИ Вело-М 6+0=6 6

10.

Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 0+6=6 6

11.

Столе ЗДРАВКОВ Охсижен 5+0=5 5

12.

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 4+0=4 4

13.

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 3+0=3 3

14.

Михаил ТАСЕВСКИ Оксижен 0+3=3 3

ЈУНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 25+25=50 50

2.

Лео КРАЛЕВСКИ Охсижен 20+20=40 40

3.

Славе КОЧОВСКИ Мадел бал 15+8=23 23

4.

Јовица САЗДОВ МВК Велес 10+7=17 17

5.

Александар ЧАВЛЕСКИ Мадел бал 0+15=15 15

6.

Милош МИЛЕВСКИ Вело-М 0+10=10 10

7.

Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадел бал 0+6=6 6

КАДЕТИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 25+25=50 50

2.

Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 10+15=35 35

3.

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадел бал 15+10=25 25

4.

Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 0+20=20 20

5.

Лазар ПЕТРОВИЌ Охсижен 0+10=10 10

6.

Јован НАСТОВ МВК Велес 7+8=15 15

7.

Кристијан МАКСИМОВСКИ Вело-М 8+7=15 15

8.

Ангел РАЈЧИНОСКИ Илинден 0+6=6 6

У-15

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Тео ВРОНДОЛИЕВ Мадел бал 25+25=50 50

2.

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 20+20=40 40

3.

Лео ПАНОВСКИ МВК Велес 15+15=30 30

4.

Андреј ТАНУШЕВСКИ Енерџи 0+10=10 10

5.

Војдан ТОДОРОВ Енерџи 0+8=8 8

6.

Ефстатиос СТАМАТИУ Енерџи 0+7=7 7

У-13

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Филип ПЕТРЕСКИ Илинден 25+25=50 50

2.

Бојан РИСТОВ МВК Велес 0+20=20 20

3.

Андреј МАЏОСКИ Илинден 0+15=15 15

4.

Убејда ДЕВА Адреналин 0+10=10 10

5.

Мухамед АРДА АРУШ Адреналин 0+8=8 8

МАСТЕРС

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 25+25=50 50

2.

Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 20+8=28 28

3.

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М 15+10=25 25

4.

Златко ГЕЦОСКИ Илинден 0+20=20 20

5.

Дејан НОВКОВСКИ Енерџи 0+15=15 15

6.

Љубиша КОНДЕВ Енерџи 0+7=7 7

7.

Дејан МАТОВ Струмица 0+6=6 6

8.

Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 Мај 0+5=5 5

9.

Васко ПУПУНЧЕВСКИ 15 Мај 0+4=4 4

ЖЕНИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 25+25=50 50

2.

Анета АНТОВСКА Оксижен 20+20=40 40

3.

Катерина НИКОЛОВСКА Енерџи 15+15=30 30

4.

Андреа БУДИМОВСКА Енерџи 10+10=20 20

 ЕКИПНО

ПЛАСМАН КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

ВК Вело-М 64+80=144 144

2.

МВК Велес 67+65=132 132

3.

ВК Мадал бал 42+44=86 86

4.

ВК Оксижен 35+23=58 58

5.

ВК Адреналин 20+20=40 40

6.

ВК Спид бајк 20+15=35 35

7.

ВК Енерџи 7+32=39 39

8.

ВК Илинден 0+6=6 6

9.

ВК Цикло-спорт 3+0=3 3

ЕКИПНО У-15, У-13

ПЛАСМАН КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ

1.

ВК Илинден 25+40=65 65

2.

МВК Велес 15+35=50 50

3.

ВК Мадел бал 25+25=50 50

4.

ВК Спид бајк 20+20=40 40

5.

ВК Енерџи 0+25=25 25

6.

ВК Адреналин 0+18=18 18

Генерален секретар

Сашо Ванчевски

LOGO VMF1