РЕЗУЛТАТИ – Државно ридско првенство на Македонија – 07.05. 2017

СЕНИОРИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Никола ЃУКИЌ Вело-М 57:55

2.

Левент РИФАТ Адреналин 58:03

3.

Горан КУЗМАНОВСКИ Енерџи 58:14

4.

Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 58:53

5.

Никола ЛЕФКОВ Вело-М 59:05

6.

Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 1:00:15

7.

Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 1:00:31

8.

Благоја ПЕРУНОВСКИ Мадал бал 1:00:31

9.

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 1:01:18

10.

Михаил ТАСЕВСКИ Охсижен 1:03:22

11.

Денис КОЛЕВСКИ Вело-М 1:04:37

12.

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 1:06:06

13.

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 1:07:35

14.

Бојан ВЕЛИЧКОВСКИ Мадал бал 1:08:40

15.

Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи 1:11:50

16.

Александар ГАРАЧА Мадал бал 1:12:51

17.

Роберт ДОДЕВСКИ Мадал бал 1:13:42

ЈУНИОРИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 1:00:42

2.

Лео КРАЛЕВСКИ Охсижен 1:05:08

3.

Александар ЧАВЛЕСКИ Мадал бал 1:06:49

4.

Милош МИЛЕВСКИ Вело-М 1:10:17

5.

Славе КОЧОВСКИ Мадал бал 1:19:44

6.

Јовица САЗДОВ МВК Велес 1:19:44

7.

Бојан СТОЈЧЕСКИ Мадал бал 1:31:15
  DNF Дарко ЕСЕНЧЕВ МВК Велес  
  DNS Драган ЈОВАНОВ ЕБТ Скопје  

КАДЕТИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 35:44

2.

Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 39:20

3.

Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 40:10

4.

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадал бал 41:47

5.

Јован НАСТОВ МВК Велес 47:18

6.

Кристијан МАКСИМОВСКИ Вело-М 50:40

7.

Ангел РАЈЧИНОСКИ Илинден 56:26
   DNF Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес  
   DNS Марко СТЕФАНОСКИ Илинден  
   DNS Лазар ПЕТРОВИЌ Оксижен  
   DNS Мартин ЦВЕТАНОВСКИ Мадал бал  

У-15

пласман име и презиме клуб време

1.

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадел бал 48:36

2.

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 48:37

3.

Лео ПАНОВСКИ МВК Велес 1:05:32

4.

Андреј ТАНУШЕВСКИ Енерџи 1:06:49

5.

Војдан ТОДОРОВ Енерџи 1:06:57

6.

Ефстатиос СТАМАТИУ Енерџи 1:07:19

У-13

пласман име и презиме клуб време

1.

Филип ПЕТРЕСКИ Илинден 1:08:18

2.

Бојан РИСТОВ МВК Велес 1:15:51

3.

Андреј МАЏОСКИ Илинден 1:15:52

4.

Убејда ДЕВА Адреналин 1:26:48

5.

Мухамед АРДА АРУШ Адреналин 1:27:20
   DNF Џемалатин ЌОРБАЈРАМ Адреналин 1

МАСТЕРС

пласман име и презиме клуб време

1.

Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 1:00:22

2.

Златко ГЕЦОСКИ Илинден 1:01:39

3.

Дејан НОВКОВСКИ Енерџи 1:07:19

4.

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М 1:07:41

5.

Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 1:08:35

6.

Љубиша КОНДЕВ Енерџи 1:08:50

7.

Дејан МАТОВ Струмица 1:09:06

8.

Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 Мај 1:11:58

9.

Васко ПУПУНЧЕВСКИ 15 Мај 1:30:46

ЖЕНИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 43:33

2.

Анета АНТОВСКА Оксижен 42:02

3.

Катерина НИКОЛОВСКА Енерџи 47:22

4.

Андреа БУДИМОВСКА Енерџи 52:12
   DNS Ана НАУМОСКА Актив  

Судиско жири:

  1. Сашо ВАНЧЕВСКИ
  2. Горан МИШКОВ
  3. Драган ДИМИТРИЈИОСКИ
  4. Милан ГУКИЌ
  5. Зоран РИСТЕСКИ
  6. Игор ЈОВАНОСКИ

LOGO VMF1