РЕЗУЛТАТИ –Државно ридско првенство на Македонија–06.05. 2018

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
1. Никола ЛЕВКОВ Вело-М 37:42
2. Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 38:23
3. Благоја ПЕРУНОВСКИ Мадал бал 38:58
4. Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 39:14
5. Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 39:42
6. Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 39:54
7. Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 40:20
8. Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи 40:48
9. Никола ЃУКИЌ Вело-М 41:00
10. Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал 42:26
11. Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 42:51
12. Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 44:01
13. Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 44:38
14. Александар ГАРАЧА Мадал бал 44:45
15. Христијан ЃЕОРЃИЕВСКИ Мадал бал 44:52
16. Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 45:53
17. Александар РИСТЕВСКИ 15 Мај 58:26
                                                            ЈУНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
1. Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 40:37
2. Александар ЧАВЛЕСКИ Енерџи 42:26
3. Славе КОЧОВСКИ Мадал бал 44:29
4. Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 45:02
5. Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадал бал 49:35
6. Виктор КУЗМАНОВСКИ Спид бајк 50:18
7. Јовица САЗДОВ МВК Велес 52:14
                                               КАДЕТИ
пласман име и презиме клуб време
1. Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадал бал 39:40
2. Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 41:16
3. Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадал бал 43:02
4. Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 54:29
5. Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин 58:17
6. Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес 1:01:46
                                                      У-15
пласман име и презиме клуб време
1. Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 44:16
2. Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 46:55
3. Даим МУХАРЕМИ Адреналин 51:08
4. Александар ТРАЈКОВ МВКВелес 58:59
5. Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 1:08:00
DNF Дарко ДИМОВСКИ МВК Велес  
DNF Ардиан ЈУСУФИ 15 Мај  
                                                      У-13
пласман име и презиме клуб време
1. Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 46:59
2. Андреј МАЏОСКИ Илинден 1:03:00
3. Бојан РИСТОВ МВК Велес 1:06:30
4. Убејда ДЕВА Адреналин 1:12:18
                                                           МАСТЕРС
пласман име и презиме клуб време
1. Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 38:34
2. Златко ГЕЦОСКИ Илинден 41:02
3. Дејан  НОВКОВСКИ Енерџи 41:02
4. Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 43:43
5. Владимир МИКИЧ Енерџи 45:30
                                                                 ЖЕНИ
пласман име и презиме клуб време
1. Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 46:16
2. Илина ПОПОВА Енерџи 46:29
3. Цвета КУШОВСКА 15 Мај 49:19

Судиско жири:

  1. Горан МИШКОВ
  2. Игор ЈОВАНОВСКИ
  3. Сашо ВАНЧЕВСКИ
  4. Гоце РАДЕВСКИ
  5. Орданче ВАНЧЕВСКИ
  6. Орце ПетровLOGO VMF1