РЕЗУЛТАТИ – Државно хронометар првенство на Македонија–24.06. 2017

                                         СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1.

Левент РИФАТ Адреналин 31:09.27

2.

Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 32:06.61

3.

Јане ТРИФУНОВСКИ Енерџи 32:19.49

4.

Никола ЃУКИЌ Вело-М 32:27.54

5.

Никола ЛЕФКОВ Вело-М 32:33.47

6.

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 33:06.93

7.

Стефан ПЕТРОВСКИ Вело-М 33:07.65

8.

Бојан ВЕЛИЧКОВСКИ Мадал бал 33:47.69

9.

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 33:47.92

10.

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 34:23.48

11.

Стефан МИТРОВ Охсижен 34:27.18

12.

Михаил ТАСЕВСКИ Охсижен 34:41.08

13.

Милан НАЦЕВСКИ Охсижен 35:49.12

14.

Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 36:15.24

15.

Денис КОЛЕВСКИ Вело-М 41:32.77

16.

Александар РИСТОВСКИ 15 Мај 48:40.83
    DNS Столе ЗДРАВКОВ Охсижен  
    DNS Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи  
                                                         ЈУНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1.

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 34:52.41

2.

Лео КРАЛЕВСКИ Охсижен 36:02.91

3.

Милош МИЛЕВСКИ Вело-М 38:40.81

4.

Јовица САЗДОВ МВК Велес 41:42.76
   DNS Дарко ЕСЕНЧЕВ МВК Велес  
   DNS Александар ЧАВЛЕСКИ Мадал бал  
   DNS Славе КОЧОВСКИ Мадал бал  
   DNS Бојан СТОЈЧЕСКИ Мадал бал  
   DNS Драган ЈОВАНОВ ЕБТ Скопје
                                           КАДЕТИ
пласман име и презиме клуб време

1.

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 19:35.19

2.

Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 20:47.37

3.

Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 22:06.81

4.

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадал бал 22:08.84

5.

Јован НАСТОВ МВК Велес 23:23.98

6.

Кристијан МАКСИМОВСКИ Вело-М 23:43.18
   DNS Ангел РАЈЧИНОСКИ Илинден  
   DNS Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес  
   DNS Марко СТЕФАНОСКИ Илинден  
   DNS Лазар ПЕТРОВИЌ Оксижен  
   DNS Мартин ЦВЕТАНОВСКИ Мадал бал  
                                             У-15
пласман име и презиме клуб време

1.

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 19:44.69

2.

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадел бал 21:09.82

3.

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 21:26.66

4.

Андреј ТАНУШЕВСКИ Енерџи 21:52.70

5.

Војдан ТОДОРОВ Енерџи 23:20.23

6.

Лео ПАНОВСКИ МВК Велес 23:37.72

7.

Ардиан ЈУСУФИ 15 Мај 24:18.87
   DNS Ефстатиос СТАМАТИУ Енерџи  
                                                             У-13
пласман име и презиме клуб време

1.

Андреј МАЏОСКИ Илинден 16:00.51

2.

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 16:08.48

3.

Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 16:10.86

4.

Убејда ДЕВА Адреналин 16:30.15

5.

Владо ПАЦКОВСКИ Вело-М 16:39.98

6.

Бојан РИСТОВ МВК Велес 17:09.79

7.

Филип ПЕТРЕСКИ Илинден 17:20.26
   DNS Мухамед АРДА АРУЧ Адреналин  
                                                         МАСТЕРС
пласман име и презиме клуб време

1.

Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 32:31.61

2.

Дејан МИТОВ Струмица 34:10.89

3.

Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 34:42.46

4.

Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 Мај 35:08.16

5.

Дејан ЏИНГАРСКИ Струмица 35:13.04

6.

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М 36:15.17

7.

Деан ТОДОРОВ Енерџи 37:44.04

8.

Васко ПУПУНЧЕВСКИ 15 Мај 40:08.07
   DNS Дејан НОВКОВСКИ Енерџи  
                                                            ЖЕНИ
пласман име и презиме клуб време

1.

Анета АНТОВСКА Оксижен 21:21.90

2.

Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 22:17.92

3.

Андреа БУДИМОВСКА Енерџи 23:42.12
   DNS Катерина НИКОЛОВСКА Енерџи

Судиско жири:

1.      Сашо ВАНЧЕВСКИ

2.      Горан МИШКОВ

3.      Марјан ПЕТРОВСКИ

4.      Зоран РИСТЕСКИ

5.      Игор ЈОВАНОСКИ

LOGO VMF1