РЕЗУЛТАТИ –”Со велосипед на факултет ”–26.03. 2017

СЕНИОРИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Никола ЛЕФКОВ Вело-М 1:13:47

2.

Денис ДОБРЕВ Драг Бугарија 1:13:47

3.

Никола ЃУКИЌ Вело-М 1:14:30

4.

Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 1:14:50

5.

Христомир ДОБРЕВ Драг Бугарија 1:15:36

6.

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 1:15:36

7.

Денис КОЛЕВСКИ Вело-М 1:15:36

8.

Столе ЗДРАВКОВ Охсиген 1:17:24

9.

Михаил ТАСЕВСКИ Охсиген 1:17:24

10.

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадел бал 1:17:24

11.

Кристијан НИКОЛОВ МВК Велес 1:19:43

12.

Бојан ВЕЛИЧКОВСКИ Мадел бал 1:20:54

13.

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 1:20:54

14.

Милан НАЦЕВСКИ Охсиген 1:24:15

15.

Дејан АСАНОВ Драг Бугарија 1:25:50

16.

Александар ГАРАЧА Мадел бал 1:27:20

17.

Христијан ЃЕОРЃИЕВСКИ Мадел бал 1:28:50

18.

Роберт ДОДЕВСКИ Мадел бал 1:29:20
   DNF Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи

ЈУНИОРИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Александар ЧАВЛЕСКИ Мадел бал 55:19

2.

Лео КРАЛЕВСКИ Охсиген 55:19

3.

Габриел ТОДОРОВ Драг Бугарија 55:19

4.

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 55:40

5.

Славе КОЧОВСКИ Мадал бал 56:40

6.

Александар БЕЧКОВ Драг Бугарија 57:10

7.

Драган ЈОВАНОВ ЕБТ Скопје 57:50

8.

Бојан СТОЈЧЕСКИ Мадал бал 58:20

9.

Милош МИЛЕВСКИ Вело-М 58:50

10.

Јовица САЗДОВ МВК Велес 59:20
  DNF Венцислав ВЕНКОВ Драг Бугарија
  DNF Дарко ЕСЕНЧЕВ МВК Велес
  DNF Ангел РАЈЧИНОСКИ Илинден

КАДЕТИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 35:26

2.

Ѓорѓи НИКОЛОВ Драг Бугарија 35:26

3.

Валентин ЃЕОРЃИЕВ Драг Бугарија 35:26

4.

Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 35:26

5.

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадал бал 37:15

6.

Веселин ТОНКОВ Драг Бугарија 37:15

7.

Мартин ЦВЕТАНОВСКИ Мадал бал 38:35

8.

Марко СТЕФАНОСКИ Илинден 38:55

9.

Јован НАСТОВ МВК Велес 39:05

10.

Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 39:15

11.

Кристијан МАКСИМОВСКИ Вело-М 39:25
   DNF Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес Кадет

У-15

пласман име и презиме клуб време

1.

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадел бал 34:46

2.

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 35:55

3.

Лео ПАНОВСКИ МВК Велес 39:40

У-13

пласман име и презиме клуб време

1.

Филип ПЕТРЕСКИ Илинден 28:50

МАСТЕРС

пласман име и презиме клуб време

1.

Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 45:.38

2.

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М 47:05

3.

Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 47:05

4.

Дејан НОВКОВСКИ Енерџи 49:12

ЖЕНИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Анета АНТОВСКА Оксижен 55:17

2.

Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 55.45

3.

Катерина НИКОЛОВСКА Енерџи 56:11

4.

Андреа БУДИМОВСКА Енерџи 58:29

5.

Ана НАУМОСКА Актив 1:01:26

Судиско жири:

1.      Драган ДИМИТРИЈИОСКИ

2.      Горан МИШКОВ

3.      Сашо ВАНЧЕВСКИ

4.      Марјан ПЕТРОВСКИ

5.      Иван ЛЕПОЈЕВИЌ

6.      Игор ЈОВАНОСКИ

7.      Зоран РИСТЕСКИ

8.      Орце ПЕТРОВ

9.      Гоце РАДЕВСКИ

10.  Љупче ТЕМЕЛКОВСКИ

LOGO VMF1