РЕЗУЛТАТИ Трофеј град Скопје 2017

 

                                                                        СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
   1. Левент РИФАТ Адреналин 1:23:32
   2. Јордан АНДРЕЕВ Хемус Тројан 1:23:35
   3. Јане ТРИФУНОВСКИ Енерџи 1:26:35
   4. Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 1:26:44
   5. Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 1:26:47
   6. Михаил ТАСЕВСКИ Охсижен 1:26:52
   7. Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 1:30:25
    8. Кирил МАРКОВСКИ Вело-М 1:30:25
    9. Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 1:30:31
   10. Александар РИСТЕВСКИ 15 Мај 1:35:00
  DNF Александар ГАРАЧА Мадал бал
  DNF Кристијан НИКОЛОВ МВК Велес
  DNS Милан НАЦЕВСКИ Охсижен
  DNS Стефан МИТРОВ Охсижен
  DNS Денис КОЛЕВСКИ Вело-М
  DNS Никола ЃУКИЌ Вело-М
  DNS Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М
  DNS Никола ЛЕВКОВ Вело-М
  DNS Христијан ЃЕОРГИЕВСКИ Мадал бал
  DNS Бојан ВЕЛИЧКОВСКИ Мадал бал
                                                                          ЈУНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
   1. Александар ЧАВЛЕСКИ Мадал бал 1:08:51
   2. Бојан СТОЈЧЕСКИ Мадал бал 1:11:33
   3. Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 1:11:58
   4. Јовица САЗДОВ МВК Велес 1:16:14
   5. Лео КРАЛЕВСКИ Охсижен 1:17:50
   6. Славе КОЧОВСКИ Мадал бал 1:18:06
   DNF Александар ФИЛИПОВСКИ МВК Велес
   DNF Дарко ЕСЕНЧЕВ МВК Велес
   DNS Милош МИЛЕВСКИ Вело-М
   DNS Драган ЈОВАНОВ ЕБТ Скопје
                                                                            КАДЕТИ
пласман име и презиме клуб време
   1. Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 45:10
   2. Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 46:54
   3. Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадал бал 47:03
   4. Јован НАСТОВ МВК Велес 52:01
   DNF Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М
   DNF Кристијан МАКСИМОВСКИ Вело-М
   DNF Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес
   DNS Марко СТЕФАНОСКИ Илинден
   DNS Ангел РАЈЧИНОСКИ Илинден
   DNS Мартин ЦВЕТАНОВСКИ Мадал бал
                                                                                У-15
пласман име и презиме клуб време
   1. Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 31:00
   2. Тео ВРОНДОЛИЕВ Мадал бал 31:25
   3. Бојан КРАЛЕВСКИ Охсижен 31:28
   4. Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 32:40
   5. Војдан ТОДОРОВ Енерџи 36:35
   DNF Лео ПАНОВСКИ МВК Велес
   DNF Адриан ЈУСУФИ 15 МАј
   DNF Андреј ТАНУШЕВСКИ Енерџи
                                                                                 У-13
пласман име и презиме клуб време
   1. Даим МУХАРЕМИ Адреналин 20:08
   2. Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 20:25
   3. Убејда ДЕВА Адреналин 20:32
   4. Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 20:45
   5. Филип ПЕТРЕСКИ Илинден 24:20
   6. Владо ПАЦКОВСКИ Вело-М 24:45
   7. Бојан РИСТОВ МВК Велес 25:05
   DNF Андреј МАЏОСКИ Илинден
   DNF Мухамед АРДА АРУЧ Адреналин
                                                                          МАСТЕРС
пласман име и презиме клуб време
   1. Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 1:06:40
   2. Златко ГЕЦОВСКИ Илинден 1:08:36
   3. Дејан  НОВКОВСКИ Енерџи 1:08:51
   4. Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 1:09:45
   5. Боро БАНИШКИ Енерџи 1:11:52
   6. Никола ХРИСТОВ Енерџи 1:11:58
   7. Душко КАНТАРЏИЕВ Енерџи 1:15:16
   DNF Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М
   DNF Васко ПУПУНЧЕВСКИ 15 Мај
   DNF Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 Мај
   DNS Љубиша КОНДЕВ Енерџи
                                                                              ЖЕНИ
пласман име и презиме клуб време
   1. Анета АНТОВСКА Оксижен 43:13
   2. Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 46:03
   3. Катерина НИКОЛОВСКА Енерџи 47:18
   DNS Андреа БУДИМОВСКА Енерџи

Судиско жири:

  1. Горан МИШКОВ
  2. Зоран РИСТОВСКИ
  3. Драган ДИМИТРИЈОСКИ
  4. Сашо ВАНЧЕВСКИ
  5. Орце ПЕТРОВ
  6. Орданче ВАНЧЕВСКИ