РЕЗУЛТАТИ –Трофеј ИЛИНДЕН –22.07. 2018

 

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1

Никола ЛЕВКОВ Вело-М 2:34:06

2

Јордан АНДРЕЕВ Цар Симеон-Пловдив 2:39:14

3

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 2:48:22

4

Кирил МАРКОВСКИ Вело-М 2:48:22

5

Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 2:48:22

6

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 2:48:46

7

Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 2:53:15

8

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 2:56:00

9

Тефик  САЛИКИ Цикло спорт 3:04:30

10

Христијан ЃЕОРЃИЕВСКИ Мадал бал 3:14:23

DNF

Марко БАТИЌ Мадал бал
    DNF Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал
    DNF Александар  ГАРАЧА Мадал бал
    DNF Никола ЃУКИЌ Вело-М
    DNF Славеико МАНКОВ Драг-Софија
    DNF Велко АНГЕЛОВ Драг-Софија

DNS

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М

DNS

Зоран БОЖИНОВСКИ Мадал бал

DNS

Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи

DNS

Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи

DNS

Благоја ПЕТРОВСКИ Енерџи

DNS

Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи

DNS

Јане ТРИФУНОВСКИ Енерџи
                                                            ЈУНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
       1 Александар ЧАВЛЕСКИ Енерџи 1:59:08
       2 Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадал бал 2:11:00
       3 Андреј ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 2:11:00
       4 Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 2:15:08
       5 Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 2:16:01
    DNF Филип КАТАРДЖИЕВ Драг-Софија
    DNF Јовица САЗДОВ МВК Велес

DNS

Виктор КУЗМАНОВСКИ Спид бајк
                                               КАДЕТИ
пласман име и презиме клуб време

1

Андреј СТОЈАНОВСКИ Вело-М 1:29:20

2

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадал бал 1:29:20

3

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 1:29:20

4

Веселин ТОНКОВ Драг-Софија 1:29:29

5

Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 1:38:38

DNF

Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин

DNS

Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес

DNS

Јован НАСТОВ МВК Велес
                                                      У-15
пласман име и презиме клуб време

1

Даниел ТОДОРОВ Драг-Софија 1:22:00

2

Дарко ДИМОВСКИ МВК Велес 1:22:00

3

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 1:22:15

4

Даим МУХАРЕМИ Адреналин 1:22:18

5

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 1:22:40

6

Александар ТРАЈКОВ МВКВелес 1:22:40
    DNF Јоан ПЕТРОВ Драг-Софија
    DNF Воислав ЛАЗАРЕВСКИ 15 МАЈ
    DNF Ардиан ЈУСУФИ 15 Мај
                                                      У-13
пласман име и презиме клуб време

1

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 57:07

2

Стојан ШУКАЛОВ Драг-Софија 57:08

3

Андреј МАЏОСКИ Илинден 57:10

4

Бојан РИСТОВ МВК Велес 57:12

5

Дара РАНГЕЛОВА Драг-Софија 57:14

6

Јасен ЦОНЕВ Драг-Софија 57:18

7

Никол ТОНКОВА Драг-Софија 57:20

8

Никола МЛАДЕНОВ Драг-Софија 57:30

9

Стефани АТАНАСОВА Драг-Софија 57:30

  DNF

Христијан АТАНАСОВСКИ 15 МАЈ

  DNS

Убејда ДЕВА Адреналин
                                                           МАСТЕРС
пласман име и презиме клуб време

1

Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 1:57:35

2

Златко ГЕЦОСКИ Илинден 2:01:39

3

Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 2:06:09

4

Дејан  НОВКОВСКИ Енерџи 2:11:20

  DNF

Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 МАЈ

  DNS

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М
                                                                 ЖЕНИ
пласман име и презиме клуб време

1

Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 1:29:40

2

Илина ПОПОВА Енерџи 1:33:34

3

Ивана ТОНКОВА Драг-Софија 1:38:38

4

Тања АЛЕКСАНДРОВА Драг-Софија 1:38:38

DNF

Ана ФИЛИПОВА Драг-Софија

DNF

Цвета КУШОВСКА 15 Мај

LOGO VMF1