РЕЗУЛТАТИ – Трофеј ИЛИНДЕН

                                      СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1.

Никола ЃУКИЌ Вело-М 2:31:50

2.

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 2:31:55

3.

Кирил МАРКОВСКИ ЕБТ Скопје 2:45:30

4.

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 2:51:00

5.

Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 2:53:51

6.

Стефан МИТРОВ Охсижен 2:55:53

7.

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 2:57:16
  DNF Денис КОЛЕВСКИ Вело-М  
  DNF Бојан ВЕЛИЧКОВСКИ Мадал бал  
  DNF Александар ГАРАЧА Мадал бал  
  DNF Христијан ЃЕОРГИЕВСКИ Мадал бал  
  DNF Кристијан НИКОЛОВ МВК Велес  
  DNF Милан НАЦЕВСКИ Охсижен  
  DNF Александар РИСТЕСКИ 15 Мај  
                                                    ЈУНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1.

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 2:07:24

2.

Лео КРАЛЕВСКИ Охсижен 2:07:25

3.

Милош МИЛЕВСКИ Вело-М 2:17:15

4.

Јовица САЗДОВ МВК Велес 2:21:27
   DNF Александар ФИЛИПОВСКИ МВК Велес  
   DNF Александар ЧАВЛЕСКИ Мадал бал  
   DNS Славе КОЧОВСКИ Мадал бал  
   DNS Бојан СТОЈЧЕСКИ Мадал бал  
   DNS Драган ЈОВАНОВ ЕБТ Скопје  
   DNS Дарко ЕСЕНЧЕВ МВК Велес  
                                        КАДЕТИ
пласман име и презиме клуб време

1.

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 1:13:37

2.

Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадал бал 1:20:30

3.

Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 1:29:23
   DNF Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк  
   DNF Јован НАСТОВ МВК Велес  
   DNF Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес  
   DNS Марко СТЕФАНОСКИ Илинден  
   DNS Ангел РАЈЧИНОСКИ Илинден  
   DNS Мартин ЦВЕТАНОВСКИ Мадал бал  
   DNS Кристијан МАКСИМОВСКИ Вело-М  
                                        У-15
пласман име и презиме клуб време

1.

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 42:33

2.

Тео ВРОНДОЛИЕВ Мадал бал 51:56

3.

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 51:58
   DNF Лео ПАНОВСКИ МВК Велес  
   DNF Адриан ЈУСУФИ 15 МАј  
   DNF Војдан ТОДОРОВ Енерџи  
   DNF Андреј ТАНУШЕВСКИ Енерџи  
                                       У-13
пласман име и презиме клуб време

1.

Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 55:18

2.

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 55:45

3.

Даим МУХАРЕМИ Адреналин 55:46

4.

Андреј МАЏОСКИ Илинден 57:20

5.

Филип ПЕТРЕСКИ Илинден 58:10

6.

Убејда ДЕВА Адреналин 1:00:46

7.

Владо ПАЦКОВСКИ Вело-М 1:04:06

8.

Бојан РИСТОВ МВК Велес 1:07:05
   DNS Мухамед АРДА АРУЧ Адреналин  
                                                 МАСТЕРС
пласман име и презиме клуб време

1.

Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 1:51:04

2.

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М 2:05:30
   DNF Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи  
   DNF Васко ПУПУНЧЕВСКИ 15 Мај  
   DNF Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 Мај  
                                                       ЖЕНИ
пласман име и презиме клуб време

1.

Анета АНТОВСКА Оксижен 1:29:50

2.

Андреа БУДИМОВСКА Енерџи 1:39:45

3.

Анита ВЕЛИЧКОВСКА Оксижен 1:43:42
   DNS Катерина НИКОЛОВСКА Енерџи  

Судиско жири:

  1. Драган ДИМИТРИЈОСКИ
  2. Горан МИШКОВ
  3. Сашо ВАНЧЕВСКИ
  4. Орце ПЕТРОВ
  5. Гоце РАДЕСКИ

LOGO VMF1