РЕЗУЛТАТИ –Трофеј КАЛЕ –23.09. 2018

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1

Денис ДОБРЕВ Драг-Софија 1:23:40

2

Левент РИФАТ Адреналин 1:24:29

3

Кирил МАРКОВСКИ Вело-М 1:24:31

4

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 1:24:31

5

Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 1:24:32

6

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 1:24:32

7

Славеико МАНКОВ Драг-Софија 1:26:10

8

Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 1:26:25

9

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 1:27:35

10

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадел бал 1:28:10

11

Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 1:28:14

12

Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 1:33:50

13

Александар  ГАРАЧА Мадал бал 1:33:50

14

Христијан ЃЕОРЃИЕВСКИ Мадал бал 1:35:45
      15 Велко АНГЕЛОВ Драг-Софија 1:37:33
    DNF Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М
    DNF Марко БАТИЌ Мадал бал

DNS

Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал

DNS

Никола ЃУКИЌ Вело-М

DNS

Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи

DNS

Благоја ПЕТРОВСКИ Енерџи

DNS

Јане ТРИФУНОВСКИ Енерџи

DNS

Тефик  САЛИКИ Цикло спорт
                                                            ЈУНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
       1 Горги НИКОЛОВ Драг-Софија 1:07:45
       2 Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадал бал 1:08:38
       3 Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 1:08:40
       4 Филип КАТАРДЖИЕВ Драг-Софија 1:08:54
       5 Александар ЧАВЛЕСКИ Енерџи 1:12:12
       6 Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 1:17:50
       7 Славчо КОЧОВСКИ Мадал бал 1:19:15
       8 Бесник МУСТАФИ Вело-М 1:21:25
Виктор КУЗМАНОВСКИ Спид бајк
Јовица САЗДОВ МВК Велес
Андреј ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал
                                               КАДЕТИ
пласман име и презиме клуб време

1

Андреј СТОЈАНОВСКИ Вело-М 46:50

2

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 47:57

3

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадал бал 47:59

4

Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин 53:30

5

Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 54:05

DNF

Веселин ТОНКОВ Драг-Софија
    DNF Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес
    DNF Јован НАСТОВ МВК Велес
                                                      У-15
пласман име и презиме клуб време

1

Даниел ТОДОРОВ Драг-Софија 35:29

2

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 36:45

3

Дарко ДИМОВСКИ МВК Велес 36:58

4

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 37:10

5

Даим МУХАРЕМИ Адреналин 37:43

6

Александар ТРАЈКОВ МВКВелес 41:30

7

Илија ГЕОРГИЕВСКИ 15 МАЈ 46:51

8

Воислав ЛАЗАРЕВСКИ 15 МАЈ 49:41
    DNF Дујгу МУАРЕМИ Адреналин
    DNF Јоан ПЕТРОВ Драг-Софија
    DNS Ардиан ЈУСУФИ 15 Мај
                                                      У-13
пласман име и презиме клуб време

1

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 24:39

2

Стојан ШУКАЛОВ Драг-Софија 26:31

3

Андреј МАЏОСКИ Илинден 26:44

4

Дара АЛЕКСАНДЕР Драг-Софија 27:22

5

Никола МЛАДЕНОВ Драг-Софија 27:24

6

Бојан РИСТОВ МВК Велес 29:40

7

Стефани АТАНАСОВА Драг-Софија 31:32

8

Филип ТЕМЕЛКОВСКИ 15 МАЈ 32:10

9

Христијан АТАНАСОВСКИ 15 МАЈ 32:38

10

Милош АЛЕКСОВСКИ Вело-М 32:50

11

Никол ТОНКОВА Драг-Софија 32:59

  DNF

Јасен ЦОНЕВ Драг-Софија

  DNS

Убејда ДЕВА Адреналин
                                                           МАСТЕРС
пласман име и презиме клуб време

1

Зоран РИСТОВСКИ Вело-М 55:48

2

Златко ГЕЦОСКИ Илинден 55:49

3

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М 55:59

DNS

Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи

DNS

Дејан  НОВКОВСКИ Енерџи

DNS

Љупчо ГЛИГОРОВСКИ 15 МАЈ
                                                                 ЖЕНИ
пласман име и презиме клуб време

1

Ивана ТОНКОВА Драг-Софија 45:35

2

Тања АЛЕКСАНДРОВА Драг-Софија 46:51

3

Мартина НИКОЛОВСКА 15 МАЈ 48:02

  DNF

Ана ФИЛИПОВА Драг-Софија

  DNS

Цвета КУШОВСКА 15 Мај

beactivLOGO VMF1