РЕЗУЛТАТИ –”Трофеј Кичево ” КУП на Македонија

  1.                                             СЕНИОРИ
    пласман име и презиме клуб време
    1. Јордан АНДРЕЕВ Цар Симеон, Бугарија 2:56:14
    2. Никола ЛЕВКОВ Вело-М 2:56:14
    3. Теодор РУСЕВ Несебар, Бугарија 3:00:56
    4. Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 3:01:20
    5. Никола ЃУКИЌ Вело-М 3:02:08
    6. Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 3:02:08
    7. Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 3:02:08
    8. Сашо КАРАМАНОЛЕВСКИ Енерџи 3:02:29
    9. Валери АТАНАСОВ НСА, Бугарија 3:02:29
    10. Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 3:05:30
    11. Денис ДОБРЕВ Драг, Бугарија 3:05:30
    12. Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 3:05:30
    13. Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 3:10:45
    14. Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал 3:10:45
    15. Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 3:14:00
    16. Кирил МАРКОВСКИ Вело-М 3:18:01
    17. Јане ТРИФУНОВСКИ Енерџи 3:18:01
    18. Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 3:19:43
    19. Александар ГАРАЧА Мадал бал 3:24:29
    20. Христијан ЃЕОРЃИЕВСКИ Мадал бал 3:29:13
    DNF Габриел ТОДОРОВ Драг, Бугарија
    DNF Деан АСЕНОВ НСА, Бугарија
    DNF Стефан ИВАНОВ НСА, Бугарија
    DNF Марко БАТИЌ Мадал бал
    DNF Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М
    DNF Стојан РАЈНОВ НСА, Бугарија
    DNF Александар РИСТЕВСКИ 15 Мај
    DNF Кристијан НИКОЛОВ МВК Велес
                                                                ЈУНИОРИ
    пласман име и презиме клуб време
    1. Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 3:18:01
    2. Александар ЧАВЛЕСКИ Мадал бал 3:18:01
    3. Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 3:19:43
    4. Славе КОЧОВСКИ Мадал бал 3:48:30
    5. Јовица САЗДОВ МВК Велес 3:55:02
    DNS Кадир ИСМАИЛИ Адреналин
                                                   КАДЕТИ
    пласман име и презиме клуб време
    1. Андреј СТОЈАНОВСКИ Мадал бал 1:30:22
    2. Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 1:36:12
    3. Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадал бал 1:36:12
    4. Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 1:45:13
    5. Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин 2:15:42
    DNF Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес
    DNS Јован НАСТОВ МВК Велес
                                                          У-15
    пласман име и презиме клуб време
    1. Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 59:32
    2. Даим МУХАРЕМИ Адреналин 1:14:06
    3. Дарко ДИМОВСКИ МВК Велес 1:15:18
    4. Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 1:15:18
    5. Џемалатин ЌОРБАЈРАМИ Адреналин 1:16:38
    6. Александар ТРАЈКОВ МВКВелес 1:22:35
    DNF Лео ПАНОВСКИ МВК Велес
    DNF Адриан ЈУСУФИ 15 МАј
                                                          У-13
    пласман име и презиме клуб време
    1. Андреј МАЏОСКИ Илинден 43:22
    2. Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 43:22
    3. Убејда ДЕВА Адреналин 49:08
    4. Милош АЛЕКСОВСКИ Вело-М 57:48
    DNF Бојан РИСТОВ МВК Велес
    DNF Филип ПЕТРЕСКИ Илинден
    DNF Владо ПАЦКОВСКИ Вело-М
                                                               МАСТЕРС
    пласман име и презиме клуб време
    1. Златко ГЕЦОСКИ Илинден 3:02:29
    2. Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 3:14:00
    3. Дејан  НОВКОВСКИ Енерџи 3:18:01
    DNS Васко ПУПУНЧЕВСКИ 15 Мај
                                                                     ЖЕНИ
    пласман име и презиме клуб време
    1. Илина ПОПОВА Енерџи 1:51:10
    2. Мартина НИКОЛОВСКА 15 Мај 2:07:19

    Судиско жири:

    1. Драган ДИМИТРИЈОСКИ
    2. Горан МИШКОВ
    3. Зоран РИСТОВСКИ
    4. Игор ЈОВАНОВСКИ
    5. Сашо ВАНЧЕВСКИ
    6. Гоце РАДЕВСКИ
    7. Орданче ВАНЧЕВСКИ

    LOGO VMF1