РЕЗУЛТАТИ – Трофеј 11 ОКТОМВРИ –11.10. 2018

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1

Јордан АНДРЕЕВ Цар Симеон – Пловдив 1:25:45

2

Денис ДОБРЕВ Драг-Софија 1:25:58

3

Андреј ПЕТРОВСКИ Вело-М 1:25:58

4

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 1:25:58

5

Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 1:25:58

6

Борислав СОЛАРСКИ Цикло спорт 1:25:58

7

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 1:25:58

8

Кирил МАРКОВСКИ Вело-М 1:25:58

9

Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 1:25:58

10

Никола ЛЕВКОВ Вело-М 1:27:21

11

Емил ЦВЕТАНОВ Кросс сајклинг 1:27:21

12

Славеико МАНКОВ Драг-Софија 1:27:30

13

Александар  ГАРАЧА Мадал бал 1:28:11

14

Марио ПЕТРОВСКИ Вело-М 1:31:49
       15 Велко АНГЕЛОВ Драг-Софија 1:32:20
       16 Мартин СТОЕВСКИ Мадал бал 1:34:01
       17 Бојан НАУМОВСКИ Мадал бал 1:34:01

18

Марко БАТИЌ Мадал бал 1:34:40

19

Благоја ПЕТРОВСКИ Енерџи 1:36:33

20

Христијан ЃЕОРЃИЕВСКИ Мадал бал 1:41:50
                                                            ЈУНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
       1 Горги НИКОЛОВ Драг-Софија 1:13:38
       2 Александар ЧАВЛЕСКИ Енерџи 1:14:10
       3 Андреј ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 1:14:10
       4 Виктор ВАНЧЕВСКИ * МВК Велес 1:14:10
       5 Даниел МОЈСОСКИ Спид бајк 1:14:10
       6 Бојан СТОЈЧЕВСКИ Мадал бал 1:14:38
       7 Ивица ГАЦОВСКИ Вело-М 1:20:18
       8 Бесник МУСТАФИ Вело-М 1:24:12
    DNS Венци ВЕНКОВ Драг-Софија
                                               КАДЕТИ
пласман име и презиме клуб време

1

Кристијан МАКСИМОВСКИ МВК Велес 1:00:11

2

Андреј СТОЈАНОВСКИ Вело-М 1:00:11

3

Тео ВРОНДЕЛИЕВ Мадал бал 1:00:11

4

Виктор ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 1:00:11

5

Озгур ДЕБРЕШЕ Адреналин 1:00:13

6

Јован МИТЕВ Мадал бал 1:00:50
    DNF Јован НАСТОВ МВК Велес
    DNF Роберт ПАНОВСКИ МВК Велес

DNF

Веселин ТОНКОВ Драг-Софија
                                                      У-15
пласман име и презиме клуб време

1

Даниел ТОДОРОВ Драг-Софија 44:19

2

Лука ДИМИТРИЈОСКИ Спид бајк 46:38

3

Благој МАРКОВСКИ МВК Велес 46:40

4

Даим МУХАРЕМИ Адреналин 46:40

5

Дарко ДИМОВСКИ МВК Велес 46:40

6

Александар ТРАЈКОВ МВКВелес 47:54

7

Михајло СИЛЈАНОВСКИ 15 МАЈ 49:02

8

Филип РИСТЕВСКИ 15 МАЈ 49:04
    DNF Илија ГЕОРГИЕВСКИ 15 МАЈ
    DNF Воислав ЛАЗАРЕВСКИ 15 МАЈ
    DNF Ардиан ЈУСУФИ 15 Мај
                                                      У-13
пласман име и презиме клуб време

1

Давид РИСТОВСКИ МВК Велес 32:59

2

Андреј МАЏОСКИ Илинден 33:10

3

Јасен ЦОНЕВ Драг-Софија 33:56

4

Дара АЛЕКСАНДЕР Драг-Софија 34:40

5

Бојан РИСТОВ МВК Велес 37:10

6

Никола МЛАДЕНОВ Драг-Софија 37:42

7

Стефани АТАНАСОВА Драг-Софија 38:46

8

Калина САСОВА Драг-Софија 38:47

9

Христијан АТАНАСОВСКИ 15 МАЈ 39:38

10

Филип ТЕМЕЛКОВСКИ 15 МАЈ 40:55

  DNF

Милош АЛЕКСОВСКИ Вело-М

  DNF

Стојан ШУКАЛОВ Драг-Софија

  DNS

Убејда ДЕВА Адреналин
                                                           МАСТЕРС
пласман име и презиме клуб време

1

Златко ГЕЦОСКИ Илинден 1:03:04

2

Дејан  НОВКОВСКИ Енерџи 1:03:04

3

Сашко ЈОСИФОВСКИ Енерџи 1:03:04

4

Ален ДЕНКОВСКИ Вело-М 1:07:02

5

Дарко БЛАЖЕВСКИ Енерџи 1:08:17

6

Скендер МАМУТИ Вело-М 1:09:20

7

Изаим БАЈРАМИ Вело-М 1:13:36
                                                                 ЖЕНИ
пласман име и презиме клуб време

1

Ивана ТОНКОВА Драг-Софија 53:30

2

Тања АЛЕКСАНДРОВА Драг-Софија 53:30

3

Анелија КИРОВА Драг-Софија 57:42

LOGO VMF1