Категорија: Резултати

РЕЗУЛТАТИ –”Трофеј Кичево ” КУП на Македонија–09.04. 2017

СЕНИОРИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Јордан АНДРЕЕВ Униеро Тривијани 3:02:10

2.

Никола ЃУКИЌ Вело-М 3:02:10

3.

Левент РИФАТ Адреналин 3:04:00

РЕЗУЛТАТИ Uphill 2017

СЕНИОРИ

Пласман Име и презиме Клуб Време

1

Левент Рифат Адреналин Гостивар

11:01

2

Михаил Тасевски Оксижен Скопје

11:27

3

Александар Марковски Оксижен Скопје

11:46

РЕЗУЛТАТИ –”Со велосипед на факултет ”–26.03. 2017

СЕНИОРИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Никола ЛЕФКОВ Вело-М 1:13:47

2.

Денис ДОБРЕВ Драг Бугарија 1:13:47

3.

Никола ЃУКИЌ Вело-М 1:14:30

РЕЗУЛТАТИ – Планински Велосипедизам – “Гази Баба”

ЕЛИТ

Пласман Стартен Број Натпреварувач Клуб Време

1

7

Левент Рифат Мадал Бал Скопје

1:38:13

2

16

Филип Петрески Оксижен Скопје

1:43:28

3

15

Милан Нацевски Оксижен Скопје

-1

РЕЗУЛТАТИ – Трофеј “Македонска револуцеонерна борба” Државно друмско првенство за У-15 и У-13 Кичево 23.10.2016

СЕНИОРИ

пласман име и презиме клуб време

1.

Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 1:39:01

2.

Левент РИФАТ Мадал бал 1:39:01

3.

Никола ЛЕВКОВ Енерџи 1:39:01

РЕЗУЛТАТИ –Трофеј на Град Скопје–17.09.2016

                                         СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
1. Дарко СИМОНОВСКИ Енерџи 1:22:20
2. Ивица ДАВИДОВСКИ Вело-М 1:22:20
3. Никола ЃУКИЌ Вело-М 1:27:38

РЕЗУЛТАТИ Од одржаната Крос кантри трка “Кучково“

СЕНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ

КЛУБ

ВРЕМЕ

1.

Левент Рифат

Мадел бал

1:26:18

2.

Филип Петрески

Оксижен

1:31:02

3.

Милан Нацески

Оксижен

1:40:19

РЕЗУЛТАТИ – Крос Кантри – Попова Шапка

СЕНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ

ВРЕМЕ

1.

Филип Петрески Оксижен

1:42:43

2.

Милан Нацески Оксижен

1:57:07

3.

Хабиб Торте Енерџи

1:59:55

РЕЗУЛТАТИ – Трофеј Илинден – 23.07.2016

СЕНИОРИ

пласман име и презиме клуб време
1. Никола ЛЕВКОВ Енерџи 3:06:08
2. Марио СУЧЕВ Несебар Бугарија 3:06:08
3. Никола ЃУКИЌ Вело-М 3:06:08

РЕЗУЛТАТИ – Државно првенсство Радовиш 2016

ЕЛИТ

Пласман Стартен Број Натпреварувач Клуб Време

1

3

Левент Рифат Мадал Бал Скопје 1:24:27

2

7

Филип Петрески Оксижен Скопје 1:28:41

3

1

Никола Левков Енерџи Скопје 1:32:18