Ранг-листа Планински

РАНГ – ЛИСТА  МТБ   28.10.2012

СЕНИОРИ

пласман                 име и презиме  Клуб бодови Вкупнободови
    1 БЛЕНДИ  ТРОЦИ Екодром 59+15=74 74
    2 ЗОРАН ШИШКОВСКИ ЕБТ Скопје 45+11=56 56
    3 САШКО  ЈОСИФОВСКИ Енерџи 50+  0=50 50
    4 МИЛАН  ЃУКИЌ ЕБТ Скопје 25+13=38 38
    5 ДЕАН  ТОДОРОВ Енерџи 17+  0=17 17
    6        * ГОРАН  КУЗМАНОВСКИ Енерџи 15+ 0=15 15
    6        * ВЛАТКО  КОСТАДИНОВСКИ ЕБТ Скопје 15+ 0=15 15
    8        * СТЕФАН  ПЕТРОВСКИ Вело-М 13+ 0=13 13
    8        * ЈАХИ  ИБИШИ Енерџи 13+ 0=13 13
    10 РИСТЕ  КУКУТАНОВ Свиок 9+  0=9 9
    11 ЗЛАТКО  ГЕЦОСКИ ЗШ-Точак 8+  0=8 8

ЈУНИОРИ

пласман                 име и презиме Клуб бодови Вкупнободови
    1 ЛЕВЕНТ  РИФАТ ЗШ-Точак 70+14=84 84
    2 ХРИСТИЈАН  НИКОЛОВСКИ Екодром 54+12=66 66
    3 АНДРЕЈ   ХАЏИ-ВАСИЛЕВ Екодром 46+ 10=56 56
    4 РИСТЕ  НАУМОСКИ ЗШ-Точак 17+  8= 25 25
    5 ДИМИТАР  МОЈСОСКИ ЗШ-Точак 10+0=10 10
    6 НИКОЛА ЃУКИЌ Вело-М 8+  0= 8 8

КАДЕТИ

пласман                 име и презиме Клуб бодови Вкупно бодови
    1 ЈОВАН  ЈОВАНОСКИ Екодром 56+12=68 68
    2 ПЕТАР  УПЕВЧЕСКИ Екодром 49+10=59 59
    3 НОВИЦА  ВЕЛЈАНОСКИ Екодром 35+ 7=42 42
    4 КРИСТИЈАН  НИКОЛОВ МВК Велес 24+ 0=24 24
    5 БОЈАН   ЗАТАРКОСКИ Екодром 16+ 6=22 22
    6 ДАМЈАН  ПОП СТЕФАНИЈА Екодром 10+ 4=14 14
    7 АЛЕКСАНДАР  КОЛЕСКИ Екодром 10+  1=11 11
    8     ** СТОЈАН  ПЕШЛИКОСКИ Екодром 9+  0=9 9
    9 ВЛАТКО  РАБАЏИСКИ Свиок 4+  5=9 9
   10 ДЕНИС  КОЛЕВСКИ Вело-М 0+ 8=8 8
   11 ГЛИГОР  ФУРУЏАНДОВ Свиок 0+ 7=7 7
   12      * БОЈАН  МИЛОШЕВСКИ МВК Велес 6+  0=6 6
   12      * СТЕФАН  ВУЧКОВ Свиок 0+ 6=6 6
   14 ТОМЕ  МАЈСТОРСКИ Свиок 0+ 5=5 5
   15 БОЈАН  МИТЕВ Свиок 0+ 3=3 3
   16      * ДРАГАН  ЦВЕТКОВ МВК Велес 2+  0=2 2
   17      * МАРИО  ПЕТРОВСКИ Вело-М 0+ 2=2 2
   18 ДИМИТАР  МАНТЕВ Свиок 1+  0=1 1

МАСТЕРС

пласман                 име и презиме Клуб бодови Вкупно бодови
    1 АЛЕКСАНДАР  ЃУРОВИЌ Енерџи 56+ 0=56 56
    2 СТОЈАН  ХАЏИЈЕФТИМОВ Свиок 37+ 12=49 49
    3 ЛАЗО  МИНОВСКИ ЕБТ Скопје 32+   8=40 40
    4 ЉУБИША  КОНДЕВ Енерџи 24+   0=24 24
    5 ИГОР  КОСТОВ Водно 21+   0=21 21
    6 БОРО  БАНИШКИ Енерџи   8+ 10=18 18
    7 САШО  ДИМИТРИЈОСКИ Спидбајк 11+  0=11 11
    8 АДНАН  ОЏОСКИ ЗШ-Точак 7+  0=7 7
    9       * ДРАГАН  ЈОВАНОВСКИ Свиок 6+  0=6 6
    9       * ВЛАДИМИР  СЕКУЛОВСКИ Енерџи   6+  0=6 6
    9       * БОРЧЕ  ЈОРДАНОВСКИ Водно 6+  0=6 6

ДЕВОЈКИ

пласман                 име и презиме Клуб бодови Вкупно бодови
    1 АНЕТА  АНТОВСКА Енерџи 56+12=68 68
    2 ТЕОДОРА  АЛЕКСИЈОСКА Екодром 44+ 10=54 54
    3 САРА  ПЕШЛИКОСКА Екодром 26+   0=26 26
    4 НАСТАСИЈА  КРАЉЕСКИ Екодром 8+  8= 16 16

ЕКИПНО

пласман                       Клуб бодови Вкупнободови
    1 Екодром                     Охрид 345+67=412 412
    2 ЗШ-Точак                  Охрид 105+27=132 132
    3 ЕБТСкопје                 Скопје 85+24=109 109
    4 Енерџи                       Скопје 95+ 0=95 95
    5 Свиок                         Радовиш 32+ 8=40 40
    6 МВК Велес                Велес 32+ 0=32 32
    7 Вело-М                       Куманово 21+10=31 31

**   подобар  пласман  на трки

*      еднаков  пласман  на трки

стручен секретар

Сашо  Ванчевски