Ранг-листа Друмски

РАНГ – ЛИСТА     28.10.2012

СЕНИОРИ

пласман                 име и презиме            Клуб      бодови Вкупнободови
    1 ЈОЖЕ  ЈОВАНОВ Енерџи 124+ 9=133 133
    2 ЗОРАН  РИСТОВСКИ Вело-М 109+11=120 120
    3 ИВИЦА  ДАВИДОВСКИ Вело-М 109+ 8=117 117
    4 ДАРКО  МИТОСКИ Енерџи 84+13 =97 97
    5 СТЕФАН  ПЕТРОВСКИ Вело-М 81+ 15=96 96
    6 ГОРАН  ЈАКИМОВСКИ МВК Велес 50+  0=50 50
    7 САШКО  ЈОСИФОВСКИ Енерџи 41+  0=41 41
    8 ДЕАН  ТОДОРОВ Енерџи 26+ 6=32 32
    9 БОРИСЛАВ  СОЛАРСКИ Цикло спорт 21+ 7=28 28
   10 ДАНИЕЛ  ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 22+  0=22 22
   11 ВЛАТКО  КОСТАДИНОВСКИ ЕБТ Скопје 21+ 0=21 21
   12 БОБАН  АНДЕВСКИ Вело-М 20+ 0=20 20
   13   ** ЗЛАТКО ГЕЦОСКИ ЗШ-Точак 17+ 0=17 17
   14 ЈАХИ  ИБИШИ Енерџи 17+ 0=17 17
   15 ГОЦЕ  РАДЕСКИ Илинден 3+5=8  8
   16  ** КРИСТИЈАН  ДИМИТРОВ Енерџи 7+0=7 7
   17 ЗОРАН  ДИМОСКИ ЗШ-Точак 7+0=7 7
   18 ДЕЈАН  МИЛОСАВЉЕВИЌ Енерџи 6+0=6 6
   19 МИХАЈЛО  ТОШЕВСКИ МВК Велес 5+0=5 5
   20    * БРАНЕ  СОФРОНИЈОСКИ Спид Бајк 4+0=4 4
   20   * ЗОРАН  БОЖИНОВ МВК Велес 4+0=4 4

ЈУНИОРИ

пласман                 име и презиме            Клуб      бодови Вкупнободови
    1 НИКОЛА  ЃУКИЌ Вело-М 130+14=144 144
    2 КОСТАДИН  ПЕТРОВ МВК Велес 104+12=116 116
    3 ЛЕВЕНТ  РИФАТ ЗШ-Точак 96+ 10=106 106
    4 АНДРЕЈ   ХАЏИ-ВАСИЛЕВ Екодром 59+   0=59 59
    5 ПЕТАР  ДЕСАЛИЕВСКИ Енерџи 22+  0= 22 22
    6 ДИМИТАР  МОЈСОСКИ ЗШ-Точак 12+   7=19 19
    7 РИСТЕ  НАУМОСКИ ЗШ-Точак 8+    8=16 16
    8 ЈОВАНЧО  ТОДОРОВСКИ ЗШ-Точак 8+    0= 8 8
    9 ХРИСТИЈАН  НИКОЛОСКИ Екодром 7+    0= 7 7

КАДЕТИ

пласман                 име и презиме            Клуб      бодови Вкупно бодови
    1 ЈОВАН  ЈОВАНОСКИ Екодром 94+ 12=106 106
    2 ДЕНИС  КОЛЕВСКИ Вело-М 83+   8=91 91
    3 ДРАГАН  ЦВЕТКОВ МВК Велес 80+  7=87 87
    4 КРИСТИЈАН  НИКОЛОВ МВК Велес 71+ 10=81 81
    5 ПЕТАР  УПЕВЧЕСКИ Екодром 44+  5=49 49
    6 БОРИС  ЗАХАРИЕВ Енерџи 36+  0=36 36
    7   ** БОЈАН  МИЛОШЕВСКИ МВК Велес 22+  0=22 22
    8 ФИЛИП  РИСТЕСКИ ЗШ-Точак 22+  0=22 22
    9 МАРИО   ПЕТРОВСКИ Вело-М 21+  0=21 21
   10 НОВИЦА  ВЕЛЈАНОСКИ Екодром 14+  6=20 20
   11 ДРАГАН  КОЈЧЕСКИ Енерџи 16+ 0= 16 16
   12 АНДРЕЈ   ПЕТРОВСКИ Вело-М 12+ 0=12 12
   13 АЛЕКСАНДАР  КОЛЕСКИ Екодром 6+  4=10 10
   14   ** БОЈАН  ЗАТАРКОСКИ ЗШ-Точак 3+ 0= 3 3
   15 СТОЈАН  ПЕШЛИКОСКИ Екодром 3+  0=3 3

МАСТЕРС

пласман                 име и презиме            Клуб      бодови Вкупно бодови
    1 ИГОР  КОСТОВ Водно 84+7 =91 91
    2 БОРО  БАНИШКИ Енерџи 82+  8=90 90
    3 АЛЕКСАНДАР  ГАРАЧА Водно 46+12=58 58
    4 ИЗАИМ  БАЈРАМИ Вело-М 52+  0=52 52
    5 ЛАЗО  МИНОВСКИ ЕБТ Скопје 41+  5=46 46
    6 АДНАН  ОЏОСКИ ЗШ-Точак 30+  6=36 36
    7 ДЕЈАН  ЏИНГАРСКИ Вело-М 33+  0=33 33
    8 САШКО  ЈОСИФОВСКИ Екодром 29+ 0=29 29
    9 БОРЧЕ  ЈОРДАНОВСКИ Водно 23+  5=28 28
    10 СТОЈАНЧО  КОЛЕВСКИ Водно 12+ 10=22 22
    11 ВЛАДИМИР  СЕКУЛОВСКИ Енерџи 15+ 0=15 15
    12 САШО  ДИМИТРИЈОСКИ Спид Бајк 13+  0=13 13
    13 МИШО  ТАНЕСКИ ЗШ-Точак 6+  0=6 6

ДЕВОЈКИ

пласман                 име и презиме            Клуб      бодови Вкупно бодови
    1 АНЕТА  АНТОВСКА Енерџи 120+12=132 132
    2     * ТЕОДОРА  АЛЕКСИЈОСКА Екодром 0+10=10 10
    2     * САРА  ПЕШЛИКОСКА Екодром 10+ 0=10 10
    2     * ДРАГАНА  ЗАФИРОВСКА Вело-М 10+ 0=10 10

ЕКИПНО

пласман                       Клуб      бодови Вкупнободови
    1 Вело-М               Куманово 566+56=622 622
    2 Енерџи               Скопје 394+28=394 422
    3 МВК Велес         Велес 341+29=370 370
    4 Екодром             Охрид 227+27=254 254
    5 ЗШ -Точак           Охрид 171+25=196 196
    6 Цикло-спорт        Куманово 21+7=28 28
    7 ЕБТСкопје           Скопје 21+0=21 21
    8 Илинден             Прилеп 3+ 5=8 8
    9 Спид бајк            Кичево 4+ 0=4 4
    10 Водно                 Скопје 0

**   подобар  пласман  на трки

*     еднаков  пласман  на трки

                                        ЕКИПНО     СЕНИОРИ
пласман                       Клуб бодови      Вкупнободови
    1 Вело-М              Куманово 120+117+96+20=353 353 
    2 Енерџи               Скопје 133+97++41+32+22+17=342 342
    3 МВК Велес        Велес 50+5+4=59 59
                                              ЕКИПНО     ЈУНИОРИ
пласман                       Клуб бодови      Вкупнободови
    1 ЗШ-Точак          Охрид 106+19+16+8=149 149 
                                             ЕКИПНО     КАДЕТИ
пласман                       Клуб бодови      Вкупнободови
    1 МВК Велес        Велес 87+81+22=190 190 
    2 Екодром             Охрид 106+49++20+10+3=188 188
    3 Вело-М              Куманово 91+21+12=59 124
                                              ЕКИПНО     МАСТЕРС
пласман                       Клуб бодови      Вкупнободови
    1 Водно                  Скопје 91+58+28+22=190 199 

СТРУЧЕН СЕКРЕТАР

САШО ВАНЧЕВСКИ