Ранг листа за 2018 – Друмски велосипедизам – 12.10.2018

                                                СЕНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Никола  ЛЕФКОВ Вело-М 115+5=120 120
2. Андреј ПЕТРОВСКИ Вело-М 50+25=75 75
3. Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 65+0=65 65
4. Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 35+20=55 55
5. Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 38+15=53 53

РЕЗУЛТАТИ – Трофеј 11 ОКТОМВРИ –11.10. 2018

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1

Јордан АНДРЕЕВ Цар Симеон – Пловдив 1:25:45

2

Денис ДОБРЕВ Драг-Софија 1:25:58

3

Андреј ПЕТРОВСКИ Вело-М 1:25:58

4

Кристијан ВАНЧЕВСКИ МВК Велес 1:25:58

5

Николче ДАМЈАНОВСКИ МВК Велес 1:25:58

Ранг-листа за 2018 година – ПЛАНИНСКИ ВЕЛОСИПЕДИЗАМ – 09.10.2018

СЕНИОРИ

ПЛАСМАН ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО  БОДОВИ

1.

Михаил Тасевски Оксижен 125+25=150 150

2.

Александар Марковски Оксежен 80+15=95 95

3.

Лео Кралевски Оксижен 72+6=78 78

РЕЗУЛТАТИ – Гази Баба 2018

РЕЗУЛТАТИ Гази Баба 2018

СЕНИОРИ

Пласман Натпреварувач Клуб Време

1

Демир Мулиќ МФР-Темпо –  Црна Гора 01:29:55

2

Михаил Тасевски Оксижен Скопје 01:30:21

3

Александар Ѓуровиќ Оксижен Скопје 01:36:16

Пропозиции – Трофеј 11 Октомври – Куманово

                                                       Трофеј 11 Октомври – Куманово
Организатор:  Велосипедска  Федерација на Македонија,  ВК Вело-М и Општински сојуз на спортовина Куманово
Патека:  Круг по булевар Октомвриска револуција и – 3-та Македонска ударна бригада Старт: пред спортска сала Куманово  булевар Октомвриска револуција  → 3-та Македонска ударна бригада                                        кругот е во должина од 3 900 метри.

сениори 15 круга
јуниори 13 круга
мастерс 11 круга
кадети 9 круга
жени 8 круга
У-15 7 круга
У-13 5 круга

 

Дата: 11.10.2018 година

Пропозиции за трка “Гази Баба” – 07.10.2018

Организатор: Велосипедска Федерација на Македонија, Технички организатор, Велосипедски Клуб ”Енерџи” од Скопје.
Место: Рекреативен центар Гази Баба, трим патека, над стадионот на Металург. Општина Гази Баба.
Датум: 07.10.2018

Ранг листа – 24.09. 2018 – Друмски велосипедизам

                                                СЕНИОРИ

ПЛАСМАН

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО БОДОВИ
1. Никола  ЛЕФКОВ Вело-М 115+0=115 115
2. Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 55+10=65 65
3. Андреј ПЕТРОВСКИ Вело-М 50+0=50 50

РЕЗУЛТАТИ –Трофеј КАЛЕ –23.09. 2018

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1

Денис ДОБРЕВ Драг-Софија 1:23:40

2

Левент РИФАТ Адреналин 1:24:29

3

Кирил МАРКОВСКИ Вело-М 1:24:31

Ранг-листа 24.09.2018 – Планински велосипедизам

СЕНИОРИ

ПЛАСМАН ИМЕ И ПРЕЗИМЕ КЛУБ БОДОВИ ВКУПНО  БОДОВИ

1.

Михаил Тасевски Оксижен 100+25=125 125

2.

Александар Марковски Оксежен 65+15=80 80

3.

Лео Кралевски Оксижен 65+7=72 72

Резултати Кучково

РЕЗУЛТАТИ Кучково 2018

СЕНИОРИ

Пласман Натпреварувач Клуб Време

1

Михаил Тасевски Оксижен Скопје

1:22:47

2

Александар Ѓуровиќ Оксижен Скопје

1:23:09

3

Александар Марковски Оксижен Скопје

1:25:06