Категорија: Резултати

РЕЗУЛТАТИ ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО МТБ-DHL-ПРИЛЕП – 02-09-2018

РЕЗУЛТАТИ  

  ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО МТБ-DHL

ЕЛИТ

пласман име и презиме клуб време

1

Александар Николовски

Екстрим БТ

3:04.03

2

Боби Ивановски

Екстрим БТ

3:05.62

3

Оливер Цветкоски

Екстрим БТ

3:06.34

Балкански Шампионат друмска трка – резултати во живо

LOGO VMF1


Балкански Шампионат Хронометар – резултати во живо


РЕЗУЛТАТИ –Трофеј ИЛИНДЕН –22.07. 2018

 

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1

Никола ЛЕВКОВ Вело-М 2:34:06

2

Јордан АНДРЕЕВ Цар Симеон-Пловдив 2:39:14

3

Давид ПЕТРУШЕВСКИ Мадал бал 2:48:22

РЕЗУЛТАТИ Државно првенство МТБ-XCO

РЕЗУЛТАТИ  

  Државно првенство МТБ-XCO- Куманово 08-07-2018

ЕЛИТ

пласман име и презиме клуб време

1

Михаил Тасевски Оксижен 1:26:54

2

Горан Кузмановски Енерџи 1.29:47

3

Александар Марковски Оксежен 1:30:13

Државно друмско првенство на Македонија–24.06. 2018

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1

Андреј ПЕТРОВСКИ Вело-М 3:04:40

2

Никола ЛЕВКОВ Вело-М 3:04:40

3

Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 3:10:32

Државно првенство на Македонија -хронометар –23.06. 2018

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време

1

Андреј ПЕТРОВСКИ Вело-М 30:33.19

2

Никола ЛЕВКОВ Вело-М 31:07.86

3

Ѓорѓи ПОПСТЕФАНОВ Енерџи 31:57.39

РЕЗУЛТАТИ XCO-Радовиш

РЕЗУЛТАТИ  

  XCO-Радовиш -МТБ  10-06-2018

ЕЛИТ

пласман име и презиме клуб време

1

Михаил Тасевски Оксижен 1:22:56

2

Александар Марковски Оксежен 1:26:15

3

Лео Кралевски Оксижен 1:26:45

РЕЗУЛТАТИ XCO-Крос сајклинг-Куманово -МТБ 27-05-2018

РЕЗУЛТАТИ  

  XCO-Куманово -МТБ  27-05-2018

ЕЛИТ

пласман име и презиме клуб време

1

Михаил Тасевски Оксижен 1:31:17

2

Лео Кралевски Оксижен 1:34:54

3

Александар Марковски Оксежен 1:36:58

РЕЗУЛТАТИ –Државно ридско првенство на Македонија–06.05. 2018

                                            СЕНИОРИ
пласман име и презиме клуб време
1. Никола ЛЕВКОВ Вело-М 37:42
2. Даниел ЈАКОВЛЕВСКИ Енерџи 38:23
3. Благоја ПЕРУНОВСКИ Мадал бал 38:58